Krem z witaminą C – naturalne piękno na co dzień

Porady

Krem z witaminą C – naturalne piękno na co dzień

Krem z witaminą C to idealna propozycja do codziennej pielęgnacji delikatnej skóry twarzy – kosmetyk śmiało można stosować pod makijaż, doskonale współgra także z filtrem, wzmacniając jego działanie.

Można więc stwierdzić, że jest to kosmetyk, który sprawdzi się o każdej porze roku.

Kosmetyk idealny

Krem z witaminą C tworzy idealny duet z filtrem do twarzy – witamina C neutralizuje wolne rodniki, natomiast filtr zapewnia ochronę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, których wpływ – nota bene – można odczuwać nie tylko latem, ale także w okresie zimowym.
Krem z witaminą C najlepiej stosować rano, nie ma co prawda przeciwwskazań, by nakładać kosmetyk wieczorem, nie mniej jednak dwukrotna aplikacja w ciągu dnia, to o jeden raz za dużo – kwas askorbinowy kumuluje się w skórze.

Wiele kobiet, za radą doświadczonych kosmetyczek, decyduje się na cykliczne stosowanie kosmetyku – pięć dni smarowania, następnie dwa dni przerwy. Działanie to może wydawać się śmieszne, warto jednak podkreślić, że pozwala ono uniknąć podrażnień, w których efekcie mogą powstać nieestetyczne przebarwienia.

Gwoli wyjaśnienia – witamina C sama w sobie przebarwień nie wywołuje, wprost przeciwnie – posiada właściwości rozjaśniające, nie jest fotouczulająca i nie reaguje ze słońcem, należy jednak pamiętać, że krem z witaminą C produkowany jest przede wszystkim na bazie kwasu askorbinowego, a każdy kwas ma tendencje do podrażnień i przebarwień.

Prawidłowo stosowany krem z witaminą C to prosty i skuteczny sposób, by poprawić kolor skóry, rozjaśnić przebarwienia i zapobiec powstawaniu kolejnych.

Na co zwrócić uwagę wybierając krem z witaminą C?

Wybierając krem z witaminą C należy zwrócić szczególną uwagę na jakość przedmiotowej witaminy oraz ogólny skład kosmetyku. Istotną kwestią jest także konsystencja oraz kolor kremu.

Dobrej jakości krem z witaminą C powinien być lekki, delikatny i łatwy do nałożenia, świetnym produktem jest np. krem C+D pro Vitamin Energy Lirene.

Należy ponadto pamiętać, że kosmetyk należy nakładać na oczyszczoną i stonizowaną cerę, przy czym do codziennych zabiegów pielęgnacyjno-toaletów nie należy używać agresywnych mydeł, lecz delikatne, dostosowane do potrzeb cery żele do mycia twarzy.