Pielęgnacja skóry dziecka – najważniejsze informacje

Pielęgnacja skóry dziecka – najważniejsze informacje

Skóra niemowląt oraz małych dzieci znacznie różni się od skóry dorosłych. Przede wszystkim naskórek jest cieńszy, a co za tym idzie, delikatny. Odczyn skóry jest kwaśny. Jest ona też jaśniejsza, mniej elastyczna i posiada mniej gruczołów potowych niż skóra dorosłego człowieka. Z tego właśnie względu łatwiej ulega podrażnieniom, wysusza się i może swędzieć. Warto więc wiedzieć jak powinna wyglądać prawidłowa pielęgnacja skóry dziecka.

Piękne i zadbane stopy

Piękne i zadbane stopy

W Japonii wierzono dawniej, że wygląd stóp stanowi odzwierciedlenie stanu organizmu. Im piękniejsze stopy, tym zdrowszy miał być człowiek. Choć tej teorii nie możemy potwierdzić zapominamy nieraz, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywają stopy.

Jak wykonać manicure hybrydowy?

Jak wykonać manicure hybrydowy?

Dbałość o wygląd naszych paznokci jest niezwykle ważna. Powinny one bowiem prezentować się w sposób piękny i zdrowy, dzięki czemu zdecydowanie uatrakcyjnimy nasz wygląd. Sposobów na to jest bardzo dużo – możemy między innymi zdecydować się na bardzo zaawansowane zabiegi pielęgnacyjne, wykonywane w salonie kosmetycznym bądź w domu, na własną rękę. Upiększyć nasze dłonie możemy również za pomocą manicure. Rodzajów tego zabiegu jest naprawdę bardzo dużo i tylko od nas zależy, na co się zdecydujemy.